Lago di Garda

Lago di Garda patří k nekrásnějším koutům Evropy. Lago di Garda se rozprostírá se na hranici mezi třemi regiony – Trentino na severu, Lombardie na západě a jihu a Veneto na jihu a východě. Je současně největším Italským jezerem - 370 km čtverečních. Jezero Lago di Garda bylo vytvořeno obrovským Adižským ledovcem, který vyhloubil tuto gigantickou 372 metrů hlubokou vanu. Na severu je jezero úzké - 5km a rozšiřuje se až na 18km. Zatímco západní břeh vyplňují osamělé skupiny Alpi di Ledro, východní břeh je ve stínu kompaktního 60km dlouhého hřebene Monte Baldo, který převyšuje jezero Lago di Garda o 2000 metrů !

Je to nejatraktivnější cyklistická oblast, ideální podmínky pro biketreking, mountainbiking, windsurfing a horolezectví. Magnetem všech vyznavačů sportů je právě severní část jezera Lago di Garda s mírným klimatem. Jedinečná příroda, nádherné cyklostezky vedoucí od jezera Garda v nadmořské výšce 65 m až na vrcholky hor do 2000 m. V jednom dni projedete typickou subtropickou vegetací s palmami, olivami, oleandry, přes vinicové háje až po alpskou vegetaci s jedlemi, borovicemi a horskou klečí. Po překrásných výhledech na jezero Lago di Garda, historické vesničky a Dolomity vás čeká příjemné koupaní v jezeře, pěší a cyklistická promenáda mezi městečky Torbole a Riva del Garda, příjemné posezení v typických italských pizeriích, spousta obchůdku a proslavená italská zmrzlina.
 

Nejlepší ferraty v okolí Lago di Garda - zde

Rozsáhlá databáze webkamer z okolí jezera Lago di Garda - zde

Výstupy na vrcholy v okolí jezera Lago di Garda - zde

 
   
  Nedaleko města Peschiera del Garda se nachází největší italský zábavní park Gardaland a krásný acquapark Cavour najdete ve městě Valeggio. My jsme byli ubytováni v špičkovém kempu Vacansee u malebného městečka San  Felice na jižním konci jezera Lago di Garda.Cena se pohybovala za 5 lidí kolem 40 EUR /noc.  

         

 

copyright by     www.supervht.com

Lago di Garda Lago di Garda Lago di Garda Lago di Garda Lago di Garda Lago di Garda Lago di Garda
Pohled na Gardu Atolová pláž Rozloha jezera Garda Ostrůvky Pohled na atoly Zátoky Lago di Garda Jako ve výřivce

Lago di Garda

Lago di Garda Lago di Garda Lago di Garda
Na místním vrcholu Pohled na vrcholek Lago di Garda - jako u moře Panthenol to jistí

Partneři

Spacáky Prima  :: Hodinový manžel  :: Stěhování Praha  :: Prodej fotografií  :: Therm-a-Rest karimatky  :: Úklid  :: POKLADNA  :: Stěhovací služba