Cortina d´Ampezzo

Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové.Cortina d´Ampezzo a nedaleké jezero Misurina patří k nejkrásnějším místům italských Dolomit.Olympijské středisko roku 1956, od této doby se Cortina stala tím nejluxusnějším a nejvyhledávanějším střediskem v Itálii. Romantické centrum Cortiny s nezapomenutelnými okolními masivy a přírodními scenériemi musí uchvátit srdce každého návštěvníka. Oblast Cortiny tvoří celkem 8 středisek, které nejsou propojeny „na lyžích“, ale skibusy.Vše kolem je pěkně upravené a přichystané na nápor turistů.V okolí najdeme mnoho atraktivních cílů.Ubytování zde není problémem.Ceny kempů nejsou přemrštěné jako mnohdy na jiných místech v Itálii.

 
 
   

 

 

V okolí je mnoho cílů které by neměly chybět v itineráři Alpského milovníka.Za návštěvu určitě stojí jezero Misurina,silniční sedlo Falzarego,lanovka na Cristallo či Tofanu di Mezzo.Při jedné nečekané návštěvě místních policistů v našem provizorním bivaku "na divoko" nedaleko Cortiny, nás kupodivu nechali přenocovat bez problémů, když viděli, že pokračujeme dále v tranzitu.U nás by to takhle dobře dopadnout nemuselo...

Cena campu Dolomiti je 4,50 EUR/osoba + 4,90 EUR auto+stan.Zařízení a sprchy v ceně.V kempu je pěkný bazén.Vybavení je čisté a profesionální zacházení s ubytovanými v nás zanechalo jen příjemné vzpomínky.

Cena lanovky na Cristallo vychází zhruba na 18,2 EUR/osoba

   

 

 

copyright by     www.supervht.com

         

Pohled na Cristallo U jezera Misurina Kepming "Cortina" Kemp a Cristallo Antelao z kempu Lanovka na Cristallo Doutníky

Gondolová lanovka

Most Ponte Cristallo

U chaty G.Lorenzi

Počítače  :: Autobazar