Averau a Nuvolau 2649 a 2574 m.n.m.

Startujeme v sedle Falzarego.Odtud jdeme po krásných horských loukách s pěknými výhledy na Tofanu di Rozes.Dále již stoupáme o poznání skalnatějším terénem.Takto dojdeme až do sedla Forcella Averau - 2435m.Jdeme pod mohutnou stěnou vrcholu Averau k chatě Rif.Averau - 2435m.Jediná slabina tohoto vrcholu je ze severu kde vede také zajištěná cesta.Přes výrazný kotel dojdeme k ocelovému lanu.Šplháme do žlabu, který se mění v rampu.Tímto úsekem překonáme jediné vážnější místo ferraty.Dále již bezproblémově nahoru.Z vrcholu je krásný výhled na celé hnízdo Tofan a do skupiny Fanes-Senes.Sestoupíme až k chatě do sedla stejně.Na vrchol Nuvolau vede tzv. rodinná pohodová stezka.Pod vrcholem z východní strany je chata Rif.Nuvolau.Sestup stejnou cestou (nebo pokračovat po hřebeni ferratou, pokud nás nedrží v sestupu jeden výchozí bod).

 
 
   

 

 

Túra je vhodná pro rodiny, nebo jako rozcvičení kolem Cortiny před dalšími náročnými výstupy na vrcholy v okolí.Averau je přístupně jen po ferratě "Averau".(OBT.C).Zkušení borci ho přelezou bez zajištění, pro ostatní je výbava nutností.

   

 

 

copyright by     www.supervht.com

         

Averau - 2649 m.n.m. M. Pelmo z Averau Averau z Nuvolau ferrata Averau Památník bojů války Averau z Tofan Averau a Marmolada

Počítače  :: Autobazar